Godmorgen derude, eller god formiddag.. 

Jeg er bare lige vågnet op til det vildeste regnvejr, det har regnet hele natten og det forsætter nu.. Kunne godt mærke på varmen igår, at der nok ville komme et slemt uvejr forbi. Man ved nærmest altid når det er Thailand-lummer-varmt agtigt, ja så er der nok et uvejr på vej.. Nøj jeg svedte igår. Bare det at stå og instruere mine klienter, gjorde at jeg svedte.

Ja hvad skal man så få tiden til at gå med? Jeg tænker at det bliver en hyggedag idag, lige nu venter jeg på at regnskyllet skal slow lidt down, fordi min hund nægter at gå ud hvis det regner for meget. Så kan jeg stå og hive nok så meget i ham, alle hans kløer sætter sig fast i jorden. 

Min dag idag vil bestå af træning, skal træne ben, never skip a legday! Og senere har jeg planlagt at vaske tøj, og vaske alle tæpper, pyntepudebetræk osv. Kan lige så godt gøre noget ud af hjemmet, nu hvor man er tvunget til at være indenfor og ikke ude og nyde vejret. 

Så brug dagen på at nå alle de ting, som du generelt har svært ved at nå i den travle hverdag. Fordi så er det overstået og når det så er weekend, så kan man endelig slappe af. Ja og hurra for netflix, jeg skal helt klart også se netflix senere. Men først skal alle dagens gøremål overståes. Og det første bliver at få Lucas ud af opgangen, så må jeg sku holde en paraply over ham haha. 

Relaterede indlæg

Svar

Din email vil ikke blive vist til andre end dig. Required fields are marked *